Kurs excel’a w nagrodę!
Wywiad z Panią Aliną Długosz, nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 9 w Knurowie.
Jak to się stało, że chodzi Pani na zajęcia do Szkoły Komputerowej Impuls?
Wybrałam się na forum edukacyjne organizowane przez GOM, aby poznać parę nowości. Tam trafiłam na stanowisko Szkoły Komputerowej Impuls, gdzie odpowiedziałam na kilka pytań konkursowych. Było mi bardzo miło, kiedy okazało się, że jestem zwyciężczynią konkursu i zostałam wybrana do bezpłatnego udziału w kursie z obsługi arkusza kalkulacyjnego excel. Zajęcia są prowadzone bardzo konkretnie i fachowo. Dużo rzeczy sobie przypomniałam. Kończąc studia z informatyki, bazowałam na tych zagadnieniach, jednak pojawiły się nowości. W związku z tym, że jestem osobą, która stale chce się rozwijać, postanowiłam skorzystać z tego kursu, aby poznać coś nowego.
Kim jest Pani z zawodu i czym się aktualnie zajmuje?
Od dwudziestu sześciu lat jestem nauczycielką. Zajmuję się edukacją wczesnoszkolną oraz informatyką. Prowadzę również zajęcia muzyczne. Oprócz tego mam wspaniałą rodzinę, męża i dwie córki.
Czy wykorzysta Pani te zajęcia w swojej pracy?
Na pewno. Może nie konkretnie do przygotowania zajęć z dziećmi, bo byłyby to zbyt trudne zagadnienia, lecz z pewnością do opracowania różnych ankiet i materiałów dla rodziców lub w celu pomocy administracji szkoły. Myślę, że wykorzystam to raczej pod kątem opracowań dla nauczycieli.
Jak wyglądają zajęcia z informatyki dla tak małych dzieci?
Na zajęciach korzystam z autorskiego programu, który nazywa się „Gry Magdalenki”. Drugi program to „Kolorowanki Anki”. Oba programy wzięły nazwę od imion moich córek.
Dla kogo są gry Magdalenki?
Gry Magdalenki rozwijają wyobraźnię, ćwiczą ortografię, pomagają w liczeniu. W tej grze odkrywa się obrazki poprzez zadania matematyczne, bądź ortograficzne. W młodszych klasach przez zabawę uczę pracy z komputerem. Bazuję na programach graficznych, edytorach tekstu, tworzymy nawet własne prezentacje multimedialne. Gry można pobrać z mojej strony: http://adlugosz.republika.pl/.
Gry są także wykorzystywane na zajęciach w innych szkołach. Wielu rodziców gratuluje Pani pomysłu i są bardzo zadowoleni z nich. Czy liczyła Pani, że spotkają się one z taka aprobatą?
Raczej nie, chociaż pomysł wydawał mi się ciekawy. Ale najbardziej cieszy mnie to, że za granicą dzieci uczą się języka polskiego na bazie mojego programu. Czytałam o tym właśnie w księdze gości, że pani mieszkająca na Węgrzech uczy swoje dziecko języka polskiego właśnie za pomocą gier Magdalenki.
Dziękuję za rozmowę i zapraszam na inne kursy do Szkoły Komputerowej Impuls.
Opracowała: Joanna Staniek