Kursy BHP e-learningowo?

Kursy BHP przez Internet

Pracodawca ma obowiązek szkolenia okresowego pracowników na stanowiskach kierowniczych nie rzadziej niż co 5 lat a w przypadku pracowników administracyjno-biurowych nie rzadziej niż raz na 6 lat.
Ustawodawca przewidział realizację takich szkoleń drogą samokształcenia kierowanego, czyli dokładnie w taki sposób jak to robią kursy on-line (Dz. U. z 2005 r. Nr 116, poz.972). Kursy BHP drogą on-line, czyli e-learningowo, to bardzo wygodna dla pracowników i pracodawców forma wypełnienia obowiązku okresowych szkoleń BHP. Podam cztery powody, które powinny zachęcić do zmiany tradycyjnego myślenia o szkoleniach BHP:

  1. Wygoda - pracownik nie musi być oddelegowany poza miejsce pracy na czas kursu (w formie stacjonarnej kursy trwają 1 - 2 dni.) Realizację kursu e-learningowego można rozłożyć sobie w czasie na kilka dni. Każdy może odbyć je w dogodnej dla siebie chwili. Zawsze możemy taki kurs przerwać i wrócić do niego później,
  2. Rzetelność -materiał jest podany w formie skondensowanej i na bieżąco weryfikowane jest jego dobre zrozumienie. W kurs on-line trzeba się zaangażować, tak aby coś zapamiętać i odpowiedzieć poprawnie na pytania kontrolne. Kurs kończy się 30 minutowym testem on-line, który sprawdza opanowanie całości materiału kursu,
  3. Terminy realizacji - można skierować pracownika na kurs w dowolnym terminie. Bardzo często okazuje się przecież w ostatniej chwili, że kończy się okres ważności poprzedniego kursu. Kurs trwa 7 dni od chwili rozpoczęcia, ale można go ukończyć wcześniej,
  4. Cena kursu - jest niższa od ceny kursów stacjonarnych. Nie pobieramy opłaty za kurs z góry. Faktura jest wystawiana dopiero po zakończeniu kursu.

Tą nowoczesną, rzetelną i tanią formę obowiązkowych szkoleń BHP doceniło już wielu pracodawców. Obserwujemy tendencję wzrostową zainteresowania kursami e-learningowymi BHP. Wygląda na to, że najtrudniej przekonać się nam do takiej nowej formuły szkolenia, potem już nie wyobrażamy sobie, że można szkolić się stacjonarnie.
Dla naszych klientów przeszkoliliśmy już ponad 150 pracowników. Zaufali nam m.in.:Urząd Miejski w Gliwicach, Nitronerg S.A. Krupski Młyn, Hygenika s.c. Lubliniec, Maplex sp.z o.o, TSL Silesia sp. z o.o., FHU Tedos Gliwice.